Refra Serwis

 

Wyroby ogniotrwałe Pyrotek

Refraserwis Sp. z o.o. w Dąbrowie Górniczej jest przedstawicielem firmy Pyrotek na Polskę, Czechy i Słowację. W naszej ofercie znajdują się płyty izolacyjne ISOMAG.

Produkty Pyrotek Engineering Materials LTD stosowane są od 1956 roku przez klientów w przemyśle metalurgicznym na całym świecie. Oferowane wyroby łączą w sobie właściwości zapewniające trwałość wyłożenia ogniotrwałego oraz wyjątkowo wysoką izolacyjność termiczną w ciągu całego okresu pracy wyłożenia w warunkach wysokiego naprężenia mechanicznego i cieplnego. Wymienione cechy dają wysoki potencjał dla zachowania integralności całego wyłożenia w czasie całej jego żywotności i termicznej pracy cyklicznej.

Isomag jest strukturalnym materiałem izolacyjnym, który zrewolucjonizował światowy rynek płyt izolacyjnych. Skład płyt oparty na krzemianie magnezytu zapewnia własności izolacyjne podobne do krzemianu wapnia jednakże ma nieporównywalną wytrzymałość i stabilność wymiarów do temperatury 1050oC.

Płyty Isomag są w ciągłym użyciu przez klientów firmy Pyrotek na całym świecie zastosowane w zbiornikach metalurgicznych o różnym tonażu w tym:

- kadzie stalownicze
- tundish
- konwertory tlenowe
- pochłaniacze gazów
- ściany boczne (poniżej paneli linii żużla/ linia wanny metalowej
- rynny spustowe